Meyvecilik

Meyvecilik, hem zevkli hem de meşakkatli bir iştir. Meyve ağaçlarının da birer canlı olduğunu unutmamak gerekir. Hem tabiat koşullarından hemde ağacın yapısından ortaya çıkan faktörleri göz önüne alarak sürekli bir bakım ve gözetim yapmak gerekir. Aşağıda, Bilgen Ziraat ve Tarım İşletmeleri olarak üretimini yaptığımız meyveler hakkında kısa bilgiler verdik.
Ceviz

Ceviz, hem orta hem de uzun vadeli bir yatırım aracıdır. Çocuklarınız için, aileniz ve kendi geleceğiniz için en sağlam gelir kaynağıdır. Yıllar geçtikçe hem ceviz verimi katlanarak artar, hem de Ceviz Bahçenizin değeri artar. Ceviz yatırımı bilimsel yöntemler kullanıldığında en geç kendini 6 yılda amorti eder. 

Benzerlerinden farklı bir ağaçtır. Her şeyiyle kendine ait özellikler içerir. Kötü havaya en dayanıklı bitkilerdendir. Sert doğa şartlarına karşı inanılmaz dirençlidir. Anjelika Erik'te bulunan kimyevi maddeler, kolay kolay hiçbir böceğin saldırısına uğramayışını açıklar.  Dayanıklı olduğu ve geç hasat edildiği için ihracat imkanları çoktur. ağaç başına 100 kg'a kadar verim elde edilir. 

Kiraz

Kiraz, mucize bir meyvedir. Dünyada en sevilen meyveler arasında her zaman ilk beş içerisindedir.  İhracat imkanları çok fazladır. Oturmuş bir pazarı vardır. Ayrıca yerli piyasası oldukça iyi çalışır. Yetiştirme, hasat ve kurallara uyulursa dayanıklı bir meyvedir. 

Badem

Badem, kiraz, erik ve şeftali ile aynı ailedendir. Doğu Karadeniz’in kıyı bölgesi ile çok yüksek yaylalar dışında her yöresinde badem yetiştirilir.
Badem, yazları kurak ve sıcak, kışları ılık ve yağışlı Akdeniz iklimine uygun bir ağaçtır. Odun kısmının kış soğuklarına dayanıklı olması
nedeniyle, kışları soğuk bölgelerde de yetişebilmektedir. Badem ağacının odun kısmı –20 dereceye kadar soğuğa dayanabilir.

© 2016  Bilgen Tarım - Tüm Hakları Saklıdır.  [TM]

Bilgen Ziraat ve Tarım İşletmeleri | Uşak 

Tel: +90 216 606 18 60

  • bilgen ziraat
  • Bilgen Ziraat
  • Bilgen Ziraat