Tarım Teknolojisi

Tarım alanında kendi kendine  yetmeye çalışan ülkemizde, gelişen tarım  teknolojilerine uyum sağlamak için  var gücümüzle çalışmalıyız. Sahip olduğumuz ekolojik avantajlar ve genç insanlarımız ile tarım sektörümüz ülke ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır. 

Tarım teknolojisi, çağdaş bilimsel yöntemlerin, zirai üretim amacıyla verimli ve etkin bir şekilde kullanılmasını ifade etmektedir. Tarım teknolojisi konusunda araştırma çalışmaları çok önem taşımaktadır. Burada akademik çalışmalar ön verici olmaktadır. Bizim gibi üretim yapan işletmeler için önemli olan, verimli teknolojileri arayıp bulmak ve doğru zamanda ve yerde uygulamaya imkan tanımaktır. 

Araştırma & Geliştirme

Elde ettiğimiz tüm tecrübeleri, akademik çevreler ile paylaşıyoruz.Böylece ortaya çıkan know-how bize inovasyon yapmak için bilgi sağlıyor. Ayrıca makine, ekipman veya tarımsal bir deneme ürünü konusunda da her zaman test etmek için imkanlar yaratmaya çalışıyoruz. 

Tarım Eko Sistemi

Ziraat, tarım ve çiftçilik deyince sadece bir şeyler üretmek akla gelmemelidir. Bu bir tarımsal eko sistem kurmakla ilgilidir. Bunu dünyada çok iyi gerçekleştirmiş ve dünya tarımına hakim oln ülkeler bulunmaktadır. Biz, kendi yapımıza, iklimimize ve bitki floramıza uygun bir eko sistem kuruyoruz. Bunun için hem geçmiş bilgilerimizi, hem akademik ve bilimsel desteği hemde güncel uygulama ve örnekleri kullanarak yol alıyoruz.

Makine ve Ekipman

Bilgen Ziraat olarak makine ve ekipman kiralama konusunda hizmet veriyoruz. Traktör, biçerdöver, balya makinesi, mibzer, diskaro, pulluk, römork, patos ve tüm tarım makineleri için teklif alabilirsiniz.

Tohum Mühendisliği

Ülkemizde, oldukça zor bir alan olan tohum mühendisliği konusunda çok nadir çalışmalar yapılmaktadır. Biliyoruz ki tohumu kontrol eden, insanlığın geleceğini de belirleme şansına sahiptir. Biz, geçmişten gelen tüm oriijnal tohumları saklamak ve geleceğe aktarmak istiyoruz. Bunun için, her yıl mutlaka belli miktarda eski tohumlar ile örnek çiftçilik yapmaya çalışıyoruz. Belirtmek gerekir ki bu eski tohumlar ile yapılan ekimlere destek verilmiyor. Kendi hobiniz olarak bunu tamamen kendi kaynaklarınız ile yapmak zorundasınız. Biz de böyle yapıyoruz. Yeter ki eski tohumlarımız yaşamaya devam etsin ve genetik tohum mühendisliği ürünlerini uygulayacağız derken geçmişimizi kurban etmeyelim. 

Ekolojik Tarım Teknolojisi

Her toprağın bir ekolojij dengesi ve yapısı bulunmaktadır. Ayrıca her canlı bir ekolojik ortama göre kendini geliştirmektedir. En uygun canlı türünü o türe en uygun ekolojik ortamda yetiştirmek gerekiyor.

Akademik Çalışmalar

Tüm çalışmalarımızı akademik olarak iz bırakması için, üniversite ve eğitim kurumları ile yapmaya ve kendilerine ar-ge imkanı sağlamaya çalışıyoruz.

© 2016  Bilgen Tarım - Tüm Hakları Saklıdır.  [TM]

Bilgen Ziraat ve Tarım İşletmeleri | Uşak 

Tel: +90 216 606 18 60

  • bilgen ziraat
  • Bilgen Ziraat
  • Bilgen Ziraat